Komu zlecić zrobienie strony internetowej www

Obecnie strony internetowe stanowią nieodzowny element biznesu. Strona www jest wizytówką firmy w internecie. Jeszcze parę lat temu jeśli szukaliśmy jakiejś firmy zawsze korzystaliśmy z książek telefonicznych. Nowe pokolenie nie pamięta już czegoś takiego jak książka telefoniczna. Obecnie szukając jakieś firmy, instytucji lub konkretnej usługi korzystamy z wyszukiwarki internetowej wpisujemy hasło i zrobione. Można więc stwierdzić że prowadzenie biznesu bez istnienia w internecie jest prawie niemożliwe.

budowa strony internetowej

Budowa strony internetowej

Komu powierzyć stworzenie strony, gdy zależy nam na projekcie dobrym wizualnie, ale i funkcjonalnym? Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy? Czy istnieje rozwiązanie idealne? Przyjrzyjmy się bliżej każdej z dostępnych opcji.

A więc jak zacząć, gdzie szukać pomocy i komu zlecić wykonanie i późniejsze administrowanie strony internetowej. Postaram się pokrótce odpowiedzieć na te pytania.

W internecie istnieje mnóstwo ofert wykonania strony za 200 zł jednak czy to na pewno będzie to czego oczekujemy.  Zlecenie wykonania strony internetowej wiąże się ze sporymi kosztami, nawet w przypadku gdy ma to być mało zaawansowana „wizytówka” z informacjami na temat usług i ewentualnie z formularzem kontaktowym. Odradzam więc od razu szukanie wykonawców w serwisach takich jak allegro olx itp. Najczęściej cena świadczy o jakości (niska cena wiąże się z niską jakością wykonania).

responsywne strony internetowe

Jak szukać wykonawcy

Na rynku jest coraz więcej firm i osób oferujących wykonanie strony internetowej. Freelancer, agencja reklamowa czy agencja interaktywna? Chcę przemówić do waszego rozsądku i radzę nie kierujcie się tylko najniższą ceną. Warto zawrócić uwagę na kwestie nie tylko związane z wyglądem ale również ważne są elementy techniczne. Warto sprawdzić portfolio wykonawcy dzięki temu zobaczymy poprzednie projekty wykonanych stron internetowych, sprawdzimy czy są to takie, które sprostają naszym wymaganiom. Zwróćmy uwagę na hosting oferowany przez wykonawcę, na to czy strona będzie responsywna (czy będzie prawidłowo wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych).

Wiele osób dopiero po wykonaniu strony internetowej zaczyna szukać powodów dlaczego nie pojawia się on na wysokich wynikach wyszukiwań. Dlatego pamiętajcie zlecając wykonanie strony internetowej profesjonalnej agencji, która wie co to SEO, UX macie większą pewność na rzetelne wykonanie usługi. Dlatego ponownie radzę sprawdzajcie wykonane już strony przed daną osobę lub agencję. Sprawdzajcie szybkość ładowania strony, łatwość wyszukiwania, responsywność, grafikę, treści.